1.    
  2.     Чи зможуть технології замінити вчителів

Чи зможуть технології замінити вчителів

04.11.2017

Фото Чи зможуть технології замінити вчителівВ період розвитку робототехніки, штучного інтелекту та інших технологій майбутнього в кваліфікованих професіоналів все частіше виникає побоювання: чи не замінять машини представників їх професії у найближчому майбутньому? Технології у тому числі проникають в освітній сектор, тому саме час розібратися в тому, чи має взагалі сенс зараз вступати в педагогічний вуз.

Нещодавно Оксфордський університет (так, той самий, де мешкають британські вчені) провів дослідження, проаналізувавши 700 сфер діяльності, щоб зрозуміти, який з них загрожує найбільш істотний ризик зникнення. З’ясувалося, що вчителі належать до категорії, з якою в найближчі роки боятися нічого.

Щоб спробувати відповісти на питання, чому штучний інтелект ще не скоро замінить вчителя, не потрібно мати кандидатський ступінь. Якщо у вас є діти, для вас очевидно, що вчитель це не просто джерело інформації. Це людина, яка дасть життєвий рада, допоможе вибрати кар’єру, захистить того, з ким погано поводяться однолітки. І зрештою, спробуйте уявити собі похід класу в театр під проводом робота.

Іншими словами, вчитель, а якщо точніше — Вчитель, для підростаючого покоління є дороговказною зіркою, моральним орієнтиром, наставником, заступником і старшим другом. Якщо скласти всі ці іпостасі разом, то стає очевидно, що швидше технології замінять лікарів, психоаналітиків і політиків, ніж представників поважної педагогічної професії.

Проте, як часто буває з будь-яким правилом, і в цьому випадку не обійшлося без винятків. Є така каста викладачів, функціональність яких обмежується саме донесенням інформації, сприянням розвитку навичок і допомоги з удосконаленням умінь. Мова йде про репетиторів, які зосереджені на конкретних предметах і з якими ходити по походам і влаштовувати передноворічні чаювання вже точно не прийнято.

І якщо звернути свій погляд на таку вузько спеціалізовану діяльність, то ми схильні погодитися з тим, що цієї професії вже зараз можна знайти заміну. Зрозуміло, з деякими застереженнями.

Найочевидніший приклад, який приходить в голову, — це репетитори англійської мови. Це дороге рішення для тих, хто хоче швидко вивчити мову або просто відчуває проблеми з його засвоєнням і готовий за це чимало платити.

Але якщо зібрати волю в кулак, заховати гаманець і провести дослідження в Інтернеті, цілком можна домогтися аналогічного ефекту, не вдаючись до допомоги погодинного професіонала.

Вивчення матеріалу, вправи, контроль і навіть ігри та розваги — всі ці можливості цілком реально отримати без допомоги живої людини.

Написати коментар